null

Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 - Miasto czynne całą dobę

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Miejskie Centrum Kontaktu 19115, na pierwszym planie dwie osoby pracujące przy komputerach, przyjmujące zgłoszenia od mieszkańców.
Autor: m.st. Warszawa

Jak dotrzeć do Urzędu nie wychodząc z domu? Jak załatwić sprawę w niedzielę lub święto? Wystarczy, wybrać dogodny sposób kontaktu z Warszawa 19115, aby uzyskać pełną informację o usługach realizowanych przez Urząd Miasta i jednostki miejskie (informacja), zgłosić problem, którym powinny zająć się służby miejskie (interwencja) lub przekazać swój pomysł na ulepszenie miasta (inicjatywa/wolny wniosek).

Jak dotrzeć do Urzędu nie wychodząc z domu?  Jak załatwić sprawę w niedzielę lub święto?

Wystarczy, wybrać dogodny sposób kontaktu z Warszawa 19115, aby uzyskać  pełną informację o usługach realizowanych przez Urząd Miasta i jednostki miejskie (informacja), zgłosić  problem, którym powinny zająć się służby miejskie (interwencja) lub przekazać swój pomysł na ulepszenie miasta (inicjatywa/wolny wniosek).

Z Warszawa 19115, można kontaktować się 24/7 poprzez:

  • Bezpłatną aplikację mobilną Warszawa 19115.
  • Portal warszawa19115.pl.
  • Telefon 19115*
  • E-mail: kontakt@um.warszawa.pl i czat.

Informacja

Dzięki Miejskiemu  Centrum Kontaktu Warszawa 19115, przez całą dobę każdy może dotrzeć do usystematyzowanych i stale aktualizowanych informacji związanych z działaniem warszawskiego urzędu. Informujemy m.in. o formalnościach  i sposobie załatwiania wszystkich spraw urzędowych, godzinach pracy urzędów. Informujemy o kursowaniu komunikacji miejskiej, o zmianach organizacji ruchu, remontach i modernizacjach mających wpływ na organizację życia w mieście.

Udzielamy informacji przydatnych opiekunom szukającym ciekawych propozycji dla dzieci, osobom pragnącym aktywnie zagospodarować swój czas, a także wszystkim którzy zainteresowani są kulturalną i sportową ofertą miasta. Informujemy  o  usług oferowanych dla seniorów ( m.in. złota raczka dla seniora), o działaniach miasta skierowanych do  Powstańców, a także prowadzimy  zapisy  na nieodpłatną pomoc prawną i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie w Warszawie. Za pośrednictwem Warszawa 19115 można również zarezerwować wizytę w wybranym Urzędzie.

Informacje znajdują się na portalu  http//:warszawa19115.pl  oraz są udzielane przez konsultantów pod numerem 19115 *

Informacje można otrzymywać  poprzez  Warszawski System Powiadomień  (https://powiadomienia.um.warszawa.pl/start). Powiadomienia przesyłane są  bezpłatnie w formie komunikatów push lub  powiadomień sms.  

Interwencja  i Inicjatywa

Poprzez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zgłosić awarię lub interwencję, a także przekazać swoje sugestie i pomysły na poprawę jakości życia w Warszawie. Do najczęściej przekazywanych zgłoszeń należą te,  związane z szeroko rozumianymi problemami drogowymi (np. nieprawidłowe parkowanie oraz uszkodzenia infrastruktury drogowej) oraz  sprawy związane z utrzymaniem czystości w mieście –przepełnione śmietniki, nielegalne wysypiska, czy  koszy na śmieci. Zgłosić można każdą sprawę, którą, zdaniem mieszkańca, powinny zając się służby miejskie.  Czekamy także na pomysły i inicjatywy związane z rozwojem miasta.

Zgłoszenia interwencyjne oraz inicjatywy mieszkańców przyjmowane są poprzez aplikację mobilną Warszawa 19115, portal warszawa19115, telefon 19115 oraz za pośrednictwem czatu i mala: kontakt@um.warszawa.pl

UWAGA!!! Sprawy związane z bezpośrednim zagrożeniem życia lub zdrowia prosimy zgłaszać niezwłocznie na numer 112. Numer 19 115 nie jest numerem alarmowym.

Szczególnie zachęcamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji Warszawa 19115,  w której oprócz możliwości zgłaszania problemów oraz otrzymywania powiadomień, sprawdzimy także aktualny stan powietrza. Sprawidzmy kiedy odbierane sa śmieci oraz dowiemy się gdzie oddać elektrośmieci i przeterminowane lekarstwa i co szczególnie ważne w okresie świątecznym , znajdziemy adresy punktów, w których można oddać wciąż zdatną do spożycia żywność?

*Opłata za połączenie z numerem 19115 jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej