30. edycja Dni Seniora Dzielnicy Ursus

Warszawskie Dni Seniora organizowane są z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Wypełnione różnorodnymi wydarzeniami mają pobudzić osoby starsze do aktywności, realizacji własnych pasji oraz korzystania z propozycji ciekawych form spędzania wolnego czasu. W Ursusie Dni Seniora to już tradycja. W tym roku, 5 października, w sali widowiskowej Ośrodka Kultury „Arsus” odbyła się po raz trzydziesty inauguracja Dni Seniora Dzielnicy Ursus.

W uroczystym otwarciu udział wzięli przedstawiciele Zarządu Dzielnicy p. Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik oraz Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy p. Anna Lewandowska. Obecni byli: Wiceprzewodniczący Warszawskiej Rady Seniorów p. Wojciech Kożuchowski,  Przewodniczący Rady Seniorów w Dzielnicy Ursus p. Krzysztof Szczerba, dyrektor Ośrodka Kultury „Arsus” Bogusław Łopuszyński, kierownik Domu Kultury „Miś” Paweł Wyrzykiewicz. Gospodarzami uroczystości byli kierownik Klubu Seniora „Promyk” – p. Jan Trawczyński, kierowniczka Klubu Seniora „Ursus” p. Mirosława Michalak, instruktor Klubu Seniora „Wesoła Chata” działającego w Domu Kultury „Miś” p. Bogdan Kałużny oraz Prezes Uniwersytetu III Wieku p. Grażyna Elsner-Mielniczek.

Z okazji Dni Seniora zostały wręczone podziękowania dla najbardziej zaangażowanych seniorów w klubach. Całość uroczystości zakończył koncert Orkiestry z Chmielnej.

Miłym akcentem obchodów był cytowany poniżej list z gratulacjami złożony na ręce p. Bogusława Łopuszyńskiego, dyrektora „Arsusa”:

”Chciałbym na Pana ręce złożyć wyrazy uznania i gratulacje zarówno pracownikom Ośrodka Kultury „Arsus” oraz Domu Kultury MiS z Klubem Seniora „Wesoła Chata”, klubo seniora „Promy” i „Ursus” oraz Towarzystwu UTW za zorganizowanej bogatej w wydarzeni Gali 30 Dni Seniora Dzielnicy Ursus.

Dzięki wieloletniej działalności na rzecz społeczności seniorów dzielnicy urząd dzielnicy wraz z całym swoim zapleczem organizacyjnym i kulturalnym stał się wizytówką takich działań, które powinny być wzorem dla innych środowisk samorządowych miasta stołecznego Warszawy.

Z wyrazami uznania,

Piotr Kożuchowski

Wiceprzewodniczący

Warszawskiej Rady Seniorów”