null

Bezpieczna droga do szkoły w Ursusie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sala szkolna. Policjantka tłumaczy zasady bezpieczeństwa. Dzieci siedzące w ławkach szkolnych aktywnie zgłaszają się podnosząc palce w górę. W tle tablica mutimedialna z filmem dotyczącym bezpieczeństwa i zielona tablica szkolna.

W minionym tygodniu przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy z Delegatury Ursus wraz z policjantką z Komendy Rejonowej Ochota-Ochota spotykali się z dziećmi z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 382 przy ulicy Konińskiej w Ursusie, aby wspólnie porozmawiać o bezpieczeństwie - zwłaszcza podczas drogi do szkoły.

 

Wspólne spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy na temat bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego, które obowiązują pieszych i rowerzystów. Dodatkowo przypomniano o konieczności noszenia odblasków jak również znajomości numerów alarmowych. W sumie podczas kilku dni spotkań w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa uczestniczyło 5 klas pierwszych. Pod koniec spotkań przedstawicielka Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wręczała dzieciom ankiety dotyczące bezpieczeństwa oraz odblaski, a na ręce Pani Dyrektor przekazała kamizelki odblaskowe, idealne na klasowe wycieczki. Dzieciom, które dopiero rozpoczynają przygodę ze szkołą życzymy samych uśmiechów.

Na tablicy mutlimedialnej kadr z filmu edukacyjnego: borsuk - sierżant Poli w niebieskim mundurze policyjnym tłumaczy dwójce dzieci w wieku szkolnym zasady bezpieczeństwa.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
W tle na ścianie plakat z kolorowym skrzyżowaniem drogowym. Policjantka w mundurze z odblaskami wskazuje na pasy i omawia zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.
Sala lekcyjna. W tle zielona tablica szkolna i tablica mutlimedialna. Kobieta w kamizelce odblaskowej Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego trzyma w ręku ankiety dla dzieci i opaskę odblaskową. Dzieci w ławkach siedzą i uważnie słuchają.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.