null

Nabór do chóru mieszanego Cantate Deo

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie chóru w czasie w występu. Kobiety i mężczyźni w średnim i senioralnym wieku, ubrani galowo na tle czerwonej kurtyny.
Występ chóru na scenie Ośrodka kultury Arsus. | Autor: Ireneusz Barski

Ursuski chór Cantate Deo obchodzi w tym roku jubileusz 80-lecia. Od lat prowadzi go dyrygentka Dorota Męckowska. Uroczyste obchody i koncert odbędą się w listopadzie, ale już dziś można dołączyć do śpiewaków i wziąć udział w muzycznych przygotowaniach do wydarzenia.

Poczatki chóru wiążą się z okresem okupacji nazistowskiej. Wielu ze śpiewaków było jednocześnie żołnierzami AK, a próby służyły działaniom konspiracyjnym. Przez lata istnienia chór doskonalił wykonanie artystyczne i poszerzał repertuar. Dziś ma za sobą wyjazdy na koncerty w Polsce i za granicą, jest zdobywcą nagród i organizatorem koncertów oraz warsztatów muzycznych.   

Nabór do chóru

Trwają przygotowania do jesiennego koncertu. Każda chętna osoba może dołączyć do prób, szczególnie poszukiwani są tenorzy i basy. Znajomość nut nie jest wymagana. Aby zgłosić się do chóru wystarczy przyjść na próbę lub napisać pod adres: bkkstep@wp.pl

Próby odbywają się w kaplicy przy ul. K. Sosnkowskiego 34, w sali św Cecyli – zawsze w poniedziałki o godz. 19:00 i czwartki od 18:00.