null

Dialog i działanie - dołącz do nas!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sprzątanie śmieci w terenie. Ręka w rękawiczce podnosi do worka zmiętą butelkę.
Autor: Anna Shvets

W najbliższą sobotę odbędzie się sprzątanie terenów zielonych po dawnych ogródkach działkowych w Ursusie. Inicjatywę organizujemy wspólnie z fundacją „Dunaj. Instytut dialogu”, która wspiera współpracę między kulturami polską i turecką. To dlatego, że w naszej dzielnicy mieszka coraz więcej osób pochodzących z tego kraju.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w akcję sprzątania. Wczesna wiosna to najlepszy moment na porządki, także w terenie. Jednocześnie to okazja do poznania tureckich sąsiadów i zadzierzgnięcia międzykulturowych więzi.

Kiedy i gdzie

Spotykamy się 9 kwietnia o godz. 10.00. Miejscem zbiórki jest pętla autobusowa przy ul. Orląt Lwowskich. Stamtąd przejdziemy na tereny przy ogródkach działkowych. Zapewniamy rękawiczki i worki na śmieci.   

Więcej informacji o fundacji „Dunaj. Instytut dialogu” znajduje się na stronie: dialoginstytut.pl