null

Sukces uczniów SP nr 4 - escape room o Ursusie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa uczestników Konkursu pozuje na tle budynku - uczniowie i ich nauczyciele

Dwaj szóstoklasiści z SP nr 4 w Ursusie pod opieką nauczycielki - Anny Tarwackiej - zdobyli drugie miejsce w mazowieckiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego. Ich zadanie polegało na stworzeniu interaktywnej gry w aplikacji online. Dzięki pomysłom i wysiłkowi, przy wsparciu nauczycielki, powstał pierwszy escape room, czyli pokój zagadek o Ursusie.

Igor Buczak i Mikołaj Gębski to twórczy i inteligentni, młodzi mieszkańcy Ursusa. Na co dzień uczniowie szkoły podstawowej przy ul. Walerego Sławka. 9 czerwca z rąk przedstawiciela Marszałka Województwa Mazowieckiego odebrali drugą nagrodę za grę „Warszawska dzielnica” na aplikacji Genially. Byli najmłodszymi uczestnikami Konkursu w edycji wojewódzkiej. 

Ursus na turystycznej mapie „Geniallnych Miejsc”  

Stworzona przez chłopców gra „Warszawska dzielnica”, prezentuje historyczne i turystyczne walory Ursusa. Jest przy tym nietuzinkową promocją i lekcją historii o dzielnicy. Zachęcamy do sprawdzenia się – w grze mogą wziąć udział zarówno starsi jak młodsi uczestnicy. Aplikacja nie wymaga logowania się, znaleźć ją można pod adresem: Genial.ly 

Podczas uroczystej gali w organizatorzy Konkursu podkreślili, że wszystkie wyróżnione prace pozwalają w bardzo ciekawy sposób poszerzać wiedzę o różnych zakątkach Mazowsza.

Gratulejemy zwycięzcom! 

Grupa uczestników Konkursu pozuje na tle budynku - uczniowie i ich nauczyciele
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Dyplom na Mikołaja Gębskiego
Dyplom dla Igora Buczka
Dyplom dla uczniów SP nr 4
Dwój chłopców i kobieta pozują na tle telebimów z nazwą aplikacji i sponsorów
Dwóch chłopców pozuje z dyplomami
Dwóch chłopców pozuje przy robocie w Centrum Nauki Kopernik