null

Zajęcia w instytucjach kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Szkoła Podstawowa, nauczanie początkowe, dzieci w ławkach podczas lekcji.
Autor: m.st. Warszawa

W działania pomocowe dla uchodźców z Ukrainy włączają się także warszawskie placówki kulturalne. Obecnie w Ursusie to przede wszystkim biblioteka w ramach dwóch projektów: „Harmonia kultur” i „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”. Na bieżąco uaktualniamy pojawiające się inicjatywy i przedsięwzięcia.

Punkt informacyjny dla cudzoziemców w Ursusie „Harmonia kultur”

Punkt działa w czwartki w godzinach 17:00 – 19:00 w filii „Skorosze” BP przy ul. Dzieci Warszawy 27a, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym, mejlowym lub osobistym.  

W Punkcie można uzyskać m.in. kontakt do tłumaczy, doradców zawodowych, prawników, czy psychologów oraz otrzymać przygotowane w różnych językach zestawy ulotek i informatorów. 

Punkt informacyjny powstał z myślą o wsparciu obcokrajowców mieszkających w naszej dzielnicy, borykających się z wieloma problemami zarówno  komunikacyjnymi jak i adaptacyjnymi. Punkt prowadzony jest wspólnie przez bibliotekę i Centrum Wielokulturowe w Warszawie.

Nauka języka polskiego dla dzieci i dorosłych

Od kwietnia w filii „Skorosze” BP odbywają się kursy języka polskiego dla dzieci na „dobry start w szkole”. Zajęcia prowadzone są w ramach projektu „Punkt informacyjny dla cudzoziemców. Harmonia kultur” zorganizowanego wraz z Centrum Wielokulturowym w Warszawie.

Kursy nauki języka dla dorosłych odbywają się w filii „Skorosze” BP, przy ul. Dzieci Warszawy 27a w poniedziałki w dwóch grupach – o godz. 18:00 i 19:00. Kursy organizowane są w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”. 

Wieczorki międzykulturowe dla dorosłych i rodzin „Harmonia kultur”

W środowe wieczory (g. 18:00-20:00) w filii „Skorosze” BP, przy ul. Dzieci Warszawy 27a odbywają się spotkania integracyjne, międzykulturowe dotyczące życia w Polce, różnic kulturowych i wzajemnych relacji.  

Książki i materiały w języku ukraińskim

Biblioteka publiczna sukcesywnie zwiększa dostępne zbiory książkowe, materiały audio w języku ukraińskim.