Edukacyjnie i rodzinnie w Miasteczku Ruchu Drogowego w Ursusie

Dzieci na rowerach, którym Pani policjantka tłumaczy zasady egzaminu na kartę rowerową.

W minioną sobotę odbyły się dni otwarte Miasteczka Ruchu Drogowego zorganizowane przez Delegatury BBiZK Ursus i Włochy przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych zajęcia na terenie Miasteczka cieszyły się dużym powodzeniem. Zgłosiło się pond 30-stu chętnych na egzamin wymagany do wydania przez dyrektorów szkół karty rowerowej. Większości zdających towarzyszyli rodzice z młodszym rodzeństwem. Była to dla małych dzieci także okazja do ćwiczeń jazdy na rowerze. Większość zdających uzyskało pozytywny wynik egzaminu, co wywoływało aplauz przede wszystkim kibicujących członków rodzin. Tych, którym się nie powiodło organizatorzy zapraszali na „dogrywkę” t.j. następne spotkanie na terenie Miasteczka, które zaplanowane jest w dniu 02.10.2021 r.

Wszyscy uczestnicy spotkania t.j. zdający i kibice otrzymali upominki. Zdanych egzamin uhonorowano kamizelkami odblaskowymi oraz innymi elementami odblaskowymi. Obecnym wręczono także publikacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze i meteorologii. Najmłodszym wręczono kolorowanki i drobne elementy odblaskowe, zaś najbardziej zaangażowani opiekunowie otrzymali ponadto kubki pamiątkowe oraz albumy z twórczością dziecięcą.

Ulica Miasteczka Ruchu Drogowego przy której stoi dużo znaków drogowych, a po niej na rowerach jeżdżą dzieci w kaskach i odblaskowych kamizelkach.
Na chodniku stoi spora grupa rodziców. W tle Miasteczko Ruchu Drogowego.
Duża grupa dzieci stoi przy rowerach przygotowując się do egzaminu na kartę rowerową. Między nimi stoi Pani policjantka, która będzie przeprowadzać egzamin. W tle rodzice dzieci i kierownicy Delegatur BBiZK Ursus i Włochy.
Kierownik Delegatury BBiZK Ursus rozmawia z dziećmi i rodzicami przybyłymi na egzamin na kartę rowerową. W tle Miasteczko Ruchu Drogowego, na którym odbywa się egzamin.
Pani policjantka stoi na środku pomieszczenia gdzie siedzą odwrócone do niej tyłem dzieci, które zdają teoretyczny egzamin na kartę rowerową.

Sprawdź lokalizację na mapie