null

„Muzyczna jesień” – święto dobrej muzyki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na scenie grupa nagrodzonych wykonawców w wieku szkolnym z dyplomami w rękach. W tle dekoracja z napisem Muzyczna Jesień 2021.

Ostatni piątek, 19 listopada, jeszcze długo pozostanie w naszej pamięci. A to za sprawą Koncertu Laureatów XI Mazowieckiego Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem "Muzyczna Jesień", organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 11 i Ośrodek Kultury „Arsus” pod honorowym patronatem burmistrza dzielnicy Ursus Bogdana Olesińskiego.

Zgromadzona w „Arsusie” publiczność z entuzjazmem przyjęła występujących laureatów konkursu, którzy prezentowali niezwykle wysoki poziom sztuki wokalnej, zaskakując interpretacją największych przebojów polskiej piosenki. Wyjątkowo utalentowani wykonawcy zmierzyli się z tekstami takich autorów jak Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, czy Wojciech Młynarski. Ogromne wrażenie wywiera również skala wydarzenia - w dwóch etapach konkursu przesłuchano aż 136 solistów i 25 zespołów.

Festiwal Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień” to międzypokoleniowe wydarzenie, w którym biorą udział wykonawcy w każdym wieku. Coroczne, międzypokoleniowe spotkanie miłośników piosenki bez wątpienia stało się nieodłącznym elementem każdej jesieni w Ursusie.

Tak szczególny konkurs nie mógł odbyć się bez nagród, które wręczyli zastępcy burmistrza dzielnicy Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, wiceprzewodnicząca rady dzielnicy  Anna Lewandowska, przewodnicząca komisji oświaty Wanda Kopcińska, oraz dyrektor Ośrodka Kultury „Arsus” Bogusław Łopuszyński.

Bardzo cieszą nas spędzone wspólnie z Państwem chwile i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania za rok.

Serdecznie dziękujemy organizatorom, wykonawcom, jurorom i wszystkim tym, bez których nasze święto dobrej muzyki nie mogłoby się odbyć w tak niezwykłej odsłonie.

Do zobaczenia z rok!

Na scenie grupa nagrodzonych wykonawców w wieku szkolnym z dyplomami w rękach. W tle dekoracja z napisem Muzyczna Jesień 2021.
Zobacz galerię (15 zdjęć)
Na scenie grupa osób. Wśród nich radna Wanda Kopcińska przemawiająca do mikrofonu.
Zastępcy burmistrza Kazimierz Sternik i Wiesław Krzemień wręczają na scenie upominki dwóm dziewczynkom w wieku wczesno szkolnym.
Zastępca burmistrza Kazimierz Sternik wręcza na scenie nagrody wykonawcom klas pierwszych szkoły podstawowej.
Zastępcy burmistrza wręczają na scenie nagrody grupie młodzieży
Siedem nastolatek śpiewa na scenie, trzymając mikrofony w rękach. W tle dekoracja z napisem Muzyczna Jesień 2021.
Grupa siedmiu młodych osób, kobiety i mężczyźni, śpiewają na scenie do mikrofonów. W tle dekoracja z napisem Muzyczna Jesień 2021.
Nastoletnia piosenkarka z mikrofonem w dłoni, za którą widać dekorację z napisem Muzyczna Jesień 2021.
Stojąca na scenie nastolatka śpiewa ekspresyjnie do mikrofonu.
Dziewczynka w okularach śpiewa na scenie do mikrofonu trzymając w rękach parasol.
Na scenie kobieta prowadząca koncert zapowiada kolejny występ. Obok stoi grupa młodych dziewcząt i chłopców.
13 Sala widowiskowa wypełniona widzami zgromadzonymi na koncercie. Większość widzów ma założone maseczki ochronne.
Nastoletnia piosenkarka z mikrofonem w ręku w towarzystwie siedzących na krzesłach akompaniujących jej muzyków: wiolonczelistki i akordeonisty.
Grupa dziewczynek w czerwonych bluzkach i kwiecistych sukienkach śpiewa na scenie.
Stojąca na scenie nastolatka śpiewa do mikrofonu. W tle napis Muzyczna Jesień 2021.