null

Park Kultury 2021

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Biblioteka Publiczna w Ursusie, Fundacja Art oraz Urząd Dzielnicy Ursus, zapraszają na spotkania z kulturą w ramach projektu Park Kultury 2021, który jest kontynuacją cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem wcześniejszych edycji.

Podczas eventów w parkach Ursusa na wielkiej scenie zobaczymy przedstawienia artystyczne i teatralne, pokazy żonglerki oraz koncerty. Na młodszych uczestników czekać będą dodatkowo warsztaty plastyczne, gry i zabawy, animacje kuglarskie oraz konkursy. Przy stanowiskach „Park książki” bibliotekarze będą zapraszać na pokaz gier edukacyjnych oraz kiermasz książek. Zachęcamy do wymiany bookcrossingowej.

Program

  • 12 września w Parku Achera od godz. 15:00  – „Warszawskie historie dla małych i dużych” 

Na głównej scenie zobaczymy Kapelę Nicponie, której rytmy muzyki będą zachęcały do tańca. Na dzieci natomiast, będą czekać gry RETRO, warsztaty plastyczne oraz pokaz gier edukacyjnych.

  • 19 września w Parku Czechowickim od godz. 15:00 – „Planeta Krasnali” 

Na głównej scenie zobaczymy pokazy Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej z Julinka. Ponadto dla dzieci przygotowane zostaną warsztaty żonglerki i sztuczek magicznych, wyzwania plastyczne i gra terenowa z użyciem sprzętów domowych takich jak durszlak czy talerz.

  • 26 września w Parku Hassów od godz. 15:00 – „Mała galaktyka Yyy – czyli urodziny Stanisława Lema” 

Na scenie głównej wystąpią brzuchomówca i Czocher. Każdy z uczestników zabawy będzie mógł wziąć udział w grze terenowej „Bajki robotów”, zbudować pojazd kosmiczny i wziąć udział w konkursie. Zachęcamy tez do przynoszenia przeczytanych książek i wymieniania ich podczas kiermaszu na stoisku Biblioteki.

Regulamin imprezy znajdą Państwo na stronie Biblioteki: www.bpursus.waw.pl