null

Koncerty Organka i Happysad na Czerwcu '76

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Stoisko piknikowe z planszami zdjęć z PRL-u: czarno-białe zdjęcia opozycjonistów, kolorowe zdjęcie obrazu kontrolnego w telewizorze - kula z kolorowymi i czarno-białymi paskami na tle kratki
Stoisko „Małego konspiratora” na pikniku

Zapraszamy do wspólnego świętowania historycznego Czerwca ’76! Tego dnia Park Czechowicki na kilka godzin przypomni atmosferę i scenerię Polski Ludowej. 46. rocznicę strajku robotniczego w Ursusie uczcimy piknikiem rodzinnym i wieczornymi koncertami.

Wydarzenie Czerwiec '76 odbędzie się 26 czerwca w Parku Czechowickim. Od godz. 14.00 działać będą stoiska z animacjami, wystawy i gry rekonstrukcyjne. Na scenie wystąpią  ursuski kabaret „Miś” i grupa musicalowa „Phantasia”. Na zakończenie imprezy zaplanowaliśmy dwa koncerty, które uświetnią tegoroczną rocznicę strajków.

Atrakcje na pikniku

W namiotach przygotowaliśmy gry i zabawy nawiązujące do epoki. Będzie można wsiąść do kultowego fiata 126p lub pozwolić się zgarnąć do samochodu milicji obywatelskiej. Uczestnicy pikniku mogą też niespodziewanie natknąć się na tajniaka, pracownika służ specjalnych albo robotnika agitującego za strajkiem – warto mieć wtedy dobrą wymówkę!  

Żywa historia

W czasie pikniku będzie okazja do rozmów ze świadkami strajku i zwiedzania wystawy zdjęć archiwalnych.

Koncerty gwiazd    

Zwieńczeniem wydarzenia będą występy zespołów rockowych. Jako pierwszy wystąpi Happysad o 18.45. Od godziny 20.45 dla mieszkańców Ursusa zagra Organek.   

 

U dołu grafiki szkic protestujących robotników i zatrzymanego pociągu, w tle dyrekcyjny budynek z napisem Ursus.