null

II Piknik Naukowy i XII Festiwal Oświatowy w Ursusie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Stoisko na pikniku naukowym. Chłopiec przy mini wiatraku wodnym wytwarzającym prąd. Woda wprawiana jest w ruch przez ruchy korbą.
Woda jako odnawialne źródło energii - jedno ze stoisk pikniku. Fot. Dagmara Hirsz

Eksperymentuj, doświadczaj, poznawaj przez zabawę! W najbliższą sobotę, 17 września w Parku Czechowickim odbędzie się piknik naukowy, którego hasłem jest: „Dobry klimat. Dobre życie”. Zaplanowaliśmy warsztaty dla młodzieży i dzieci, pokazy i koncerty. Wyjątkową atrakcją będzie prezentacja psów i koni, które na co dzień służą w policji. Wydarzenie zakończy się występem Ikarus Feel, gwiazdy jarocińskich Rytmów Młodych.

Zapraszamy 17 września w sobotę, w godzinach 11.00-18.00 do Parku Czechowickiego w Ursusie. Piknik odbywa się wraz z Festiwalem Oświatowym organizowanym przez ursusowskie placówki oświatowe.

Wydarzenie na profilu faceboowym

Strefa eksperymentu i doświadczeń

Stoiska dają okazję do samodzielnego badania i poznawania. Młodzież i dzieci mogą m.in. sprawdzić jakość powietrza, zbudować pojazdy zasilane odnawialnymi źródłami energii, wytworzyć biopaliwa, a przy pomocy modeli elektrowni wiatrowych także prąd, przeprowadzić gazyfikację odpadów drewnianych czy pościgać się robotami zasilanymi fotowoltaiką. Miasteczko edukacyjne jest dla wszystkich głodnych wiedzy i pełnych wyobraźni.

Strefa bezpieczeństwa dla edukacji

Zwierzęta policyjne i legendarny, bojowy wóz piechoty Hummer – to nie jedyne atrakcje, które czekają na uczestników pikniku. Na stoiskach będzie można przeszkolić się z pierwszej pomocy przedmedycznej i posłuchać przygód Eko Patrolu z dzikimi zwierzętami. Strażacy, żołnierze i policjanci pokażą swoje wyposażenie, a straż miejska zaprosi do mobilnej stacji badania powietrza.  

Za przygotowanie strefy odpowiada Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Strefa zabawy i nauki

Czy uda się nam poruszyć koło młyńskie? Jak wyglądamy w krzywym zwierciadle? Jak działa trójwymiarowa ścianka pin art.? Warto znaleźć czas na chwilę czystej zabawy w trakcie pikniku. Ciekawe zdjęcia gwarantowane.      

Prezentacje na scenie

Przez cały czas pikniku na scenie odbywać się będą występy grup szkolnych. Ze swoim programem zaprezentują się szkoły: SP nr 4, SP nr 11, SP nr 360, SP nr 382 oraz LO nr 56.  

Strefa Festiwalu Oświatowego

Uczniowie i nauczyciele z Ursusa prezentują swoje szkoły i przedszkola. Dla uczestników przygotowali zabawy plastyczne i malarskie, kreatywne warsztaty z wykorzystaniem materiałów recyklingowych, mini eksperymenty, ścieżki sensoryczne, a także gry ruchowe, muzyczne i quizy. Na wielu stanowiskach będzie też okazja do przygotowania sadzonek roślinnych lub degustacji i zbierania przepisów na odżywcze dania z lokalnych składników.  

Koncerty

Na zakończenie pikniku przygotowaliśmy trzy koncerty. Scena muzyczna zacznie działać o 15.45. W ramach odkrywania nowych talentów posłuchamy zespołów, które wyłoniliśmy w inicjatywie „Zostań suppertem gwiazdy”. To grupa Black-Point Radio, która wystąpi jako pierwsza i Pora Na Jutro, która zagra o 16.15. Gwiazdą wieczoru będzie Ikarus Feel – laureat nagrody głównej w jarocińskich Rytmach Młodych. Ich koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

Plakat wydarzenia - kula ziemska wraz z panelami słonecznymi, wokół chmury. Tekst w treści artykułu