Piknik Naukowy i XIII Festiwal Oświatowy już za nami

Zdjęcie przedsyawia grupę dzieci prowadzących pokaz labolatoryjny.
Piknik to okazja do poszerzania wiedzy na temat otaczającego nas świata.

W sobotę, 23 września w Parku Czechowickim po raz trzynasty miał miejsce Festiwal Oświatowy Dzielnicy Ursus. Wydarzeniu towarzyszył Piknik Naukowy oraz koncert gwiazd muzycznych młodego pokolenia – Zuzy Jabłońskiej i Michała Szczygła.

W wydarzeniu udział wzięły szkoły i przedszkola z terenu naszej dzielnicy, a każda z nich przygotowała na swoich stanowiskach moc atrakcji. Były warsztaty edukacyjne, zagadki naukowe, gry planszowe oraz degustacje kulinarne. Oprócz stoisk oświatowych odbyła się kolejna edycja Pikniku Naukowego ze specjalną strefą edukacji, gdzie na młodych uczestników czekały liczne pokazy i warsztaty naukowe, zajęcia w kuchni molekularnej oraz warsztaty poszerzające wiedzę z zakresu nauk fizycznych. Uczestnicy imprezy poznali także tajniki pozyskania prądu elektrycznego z otaczającego nas świata, oraz  dowiedzieli się, jak wyprodukować naturalne kosmetyki.

Jednym z tematów wydarzenia było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w otaczającym nas świecie. Aby lepiej zrozumieć to zagadnienie, przygotowana została ścieżka edukacyjna dla najmłodszych, połączona z instruktażem pierwszej pomocy przedmedycznej oraz specjalnymi zadaniami i konkursami z atrakcyjnymi nagrodami. Na wydarzeniu obecni byli Bogdan Olesiński burmistrz dzielnicy Ursus, jego zastępcy Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, oraz przewodnicząca Komisji Oświaty radna Wanda Kopcińska i Anna Lewandowska radna dzielnicy Ursus.

Na zakończenie imprezy na mieszkańców czekał występ młodych artystów polskiej sceny muzycznej, Zuzy Jabłońskiej i Michała Szczygła.

Współorganizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Delegatura Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Ursus, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna w Ursusie, Straż Miejska m.st. Warszawy, Komenda Stołeczna Policji, UL International Polska, UKS Czternastka, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Klub HDK PCK Ursus.

Zdjecie przedstawia grupę dzieci na scenie amfiteatru.
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci na scenie amfiteatru.
Zdjęcie przedstawia stoisko szkolne. Grupa społeczności szkolnej prezentuje atuty swojego obiektu.
Zdjęcie przedstawia scenę amfiteatru. Grupa dzieci bierze udział w konkursie przygotowanym przed Delegature Bezpieczeństwa. Uczestnikom konkursu przyglada się burmistrz Bogdan Olesiński oraz jego Zastępca Kazimierz Sternik- lewa stona zdjęcia. Konkurs prowadzi Aleksander Zblewski- prawa strona zdjęcia.
Zdjęcie przedstawia artysktę młodego pokolenia Zuzę Jabłońską. Piosenkarka trzyma w ręku mikrofon.
Zdjęcie przedstawia artstę Michała Szczygła. Piosenkarz w wyrazisty i sugestywny sposób wyraża swoje uczucia, trzymając recę wysoko w górze.
Zdjęcie przedstawia namiot-stoisko radia pop a w nim mała dziewczynka poznaje tajniki pracy radiowców.
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci na scenie amfiteatru. Dzieci próbują swoich sił aktorskich na scenie.
Zdjęcie przedstawia dwa auta ochotniczej strazy pożarnej. Grupa mieszkańców przglada się eksponatom.
Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Sanitariuszka prezentujejak jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.
Grupa dzieci bawiaca się quadem Ochotniczej Strazy Pożarnej.
Zdjęcie przedsyawia grupę dzieci prowadzących pokaz labolatoryjny.
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci śpiewających na scenie amfiteatru. Przed nimi stoi osoba kierujaca wykonaniem utworu muzycznego przez chór.
Zdjęcie przedstawia uśmiechnietą grupę dzieci. Na tyłach grupy szkolnej stoi opiekunta wraz z osobą przebraną w strój orła, moskotki szkolnej .
Dzieci odgrywajace rolę na scenie amfiteatru.
zdjęcie przedstawia tańczace dziecko na scenie amfiteatru.
Zdjęcie przedstawia tańczące, uśmiechnięte dzieci na scenie amfiteatru.
Zdjęcie przedstawia uśmiechniete dzieci na scenie amfiteatru.
Zdjęcie przedstawia dzieci na scenie amfiteatru.
Zdjęcie przedstawia przemawiajacego burmistrza Wiesława Krzemienia na scenie amfiteatru.
Zdjęcie przedstawia beczkowóz Wodociągów Warszawskich. Mieszkańcy czerpią wodę z beczkowozu.
Zdjęcie przedstawia tlum mieszkańców biorących udział w Festiwalu Oświatowym. W tle namioty placówek oświatowych.
Zdjęcie przedstawia dzieci na scenie amfiteatru. Przed scena jest tłum mieszkańców,wpatryjących się w scene.