null

Remont ulicy Walerego Sławka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Mapa planowanych robót na ulicy Walerego Sławka

Gruntowny remont jezdni, miejsca parkingowe, chodniki i bezpieczne przejście dla pieszych - to zakres prac, które Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzi w okresie od 7 lipca do 31 sierpnia. Do końca października będą jeszcze trwały prace związane z chodnikami.

Ulica zostanie odnowiona na odcinku od ul. Pużaka do ul. Dzieci Warszawy. Przede wszystkim zostanie wymieniona nawierzchnia, która jest już całkowicie wyeksploatowana i zniszczona. Przyczyniła się do tego konstrukcja ulicy sprzed kilku ładnych dekad. Budowniczowie z czasów PRL-u ułożyli asfalt bezpośrednio na trylince, czyli sześciokątnych płytach betonowych. Konieczne jest więc nie tylko sfrezowanie dotychczasowej nawierzchni, ale również rozebranie ulokowanych pod spodem sześciokątnych płyt betonowych. Podbudowa zostanie wykonana od nowa do głębokości ok. 55 cm i będzie zgodna z obowiązującymi obecnie standardami.

Drogowcy ułożą również nowe krawężniki. Uporządkują parking nieopodal północno-zachodniego narożnika ulic Sławka i Wapowskiego. Po stronie zachodniej wymienią chodnik tam, gdzie jesienią 2018 r. nie został wyremontowany – nowe płyty chodnikowe o wymiarach 50 x 50 cm położą od ul. Wapowskiego do Bohaterów Warszawy i od wjazdu pod sklep spożywczy do ul. Dzieci Warszawy.

Zmiany obejmą też przejścia dla pieszych. Jedno z nich, znajdujące się na wysokości Szkoły Podstawowej nr 4 im. Broniewskiego, zostanie nieco przesunięte. Dzięki temu pasy ominą dwie studzienki kanalizacyjne, które dziś się w nie „wcinają”. Wszystkie zebry na remontowanym odcinku będą posiadać azyle, czyli sztuczne wyspy doskonale widoczne dla kierowców. Poprawi to bezpieczeństwo najmniej chronionych uczestników ruchu, jakimi są piesi.

Chodniki remontowane będą etapami, tak aby jak najmniej utrudniać ruch. Podczas prac należy spodziewać się zakazów parkowania na odcinku prowadzonych prac. Piesi będą kierowani do przejść odpowiednim oznakowaniem.

Przejezdność ulicy zostanie przywrócona z końcem wakacji tj. w środę 31 sierpnia. Do końca października będą jeszcze trwały prace związane z chodnikami.

Zmiany w komunikacji:

W związku z pracami od czwartku 7 lipca linie 129, 177, 187, 191, 401, 517, N35 i N85 zostaną skierowane na trasy objazdowe:

129 w kierunku krańca PKP Ursus pojedzie ulicami Dzieci Warszawy, Kościuszki, Bohaterów Warszawy od pl. Tysiąclecia. W drugą stronę – w kierunku pętli Koło - linia będzie kursowała ul. Bohaterów Warszawy, Kościuszki i Dzieci Warszawy. 

177 ominie utrudnienia ulicami Kościuszki i Spisaka.

191 w kierunku Regulskiej pojedzie  Al. Jerozolimskimi i Sosnkowskiego, a w kierunku pl. Narutowicza – ulicami Spisaka, Al. Jerozolimskimi i Ryżową. 

187, 401, 517, N35 pojadą ulicami Dzieci Warszawy i Kościuszki.

N85 w kierunku Os. Staszica pojedzie ul. Dzieci Warszawy, Kościuszki i Sosnkowskiego, w stronę Centrum – ul. Spisaka, Kościuszki i Dzieci Warszawy.