null

Punkty nauki zdalnej dla uchodźców

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Stanowiska do nauki - na stołach stoją nowe laptopy, część jeszcze nie rozpakowana. Obok stołów uśmiechnięci burmistrzowie Ursusa i dyrektorki biblioteki.
Dyrektor biblioteki Agnieszka Proszowska i zastępczyni Lidia Romanowska przy przygotowanych do nauki stanowiskach.

W Ursusie powstały trzy ogólnodostępne miejsca, w których ukraińskie dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w edukacji online w języku ojczystym. Punkty mieszczą się w filiach biblioteki publicznej i działają w godzinach otwarcia placówek.

Obecnie w Ursusie przebywa ponad 500 uczniów ukraińskich. Dla tych, którzy chcieliby kontynuować edukację w zdalnych szkołach ukraińskich dzielnica przygotowała specjalne stanowiska komputerowe. Wyposażenie w postaci 20 laptopów z ukraińską klawiaturą i przeglądarką przekazało na ten cel miasto.

Nauka zdalna w Ursusie

Punkty działają w filiach biblioteki ursuskiej. Pierwszą z lokalizacji w Oddziale „Czechowice” przy ul. Plutonu AK „Torpedy” 47 odwiedzili burmistrz Bogdan Olesiński wraz z zastępcą Wiesławem Krzemieniem. Przygotowano w niej 9 miejsc do nauki. W filii „Niedźwiadek” przy ul. M. Keniga 14 – czekać będzie 6 stanowisk, a w  „Skoroszach” przy ul. Dzieci Warszawy 27a kolejnych 5.

Aby skorzystać z laptopów wystarczy przyjść do placówki i wypełnić kwestionariusz. Warto mieć ze sobą słuchawki.

Punkty działają od poniedziałku do soboty w godzinach pracy placówek. Jeśli zajdzie taka potrzeba, godziny funkcjonowania punktów mogą zostać dostosowane do potrzeb użytkowników.

Informacje dotyczące punktu w języku ukraińskim znajdują się w załączniku na dole strony.  

Oświadczenie o nauce zdalnej

Rodzice uczniów ukraińskich, którzy podjęli w Polsce naukę w zdalnej szkole ukraińskiej zobowiązani są do złożenia w urzędzie dzielnicy oświadczenia o kontynuacji nauki w tym systemie. Druk oświadczenia można pobrać z naszej strony lub w urzędzie w okienku nr 6. 

Załączniki: