null

Veolia Ursus biega 10. edycja

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Starsza kobieta z kijkami nordic walking, maszeruje przez park
Autor: Ana Okolus Fotografia

Stało się: za nami już dziesiąta edycja biegu ulicznego „Veolia Ursus biega”. Sportowa zabawa już na stałe wpisała się w życie naszej dzielnicy i co roku gromadzi kilkuset biegaczy. 29 maja w Parku Czechowickim rozpoczął się bieg na orientację. Uczestnicy musieli zaliczyć pięć punktów kontrolnych na trasie 10 kilometrów. Dodatkowo ustawiona została trasa nordic walking dla seniorów.

W tym roku zaprosiliśmy uczestników do zabawy w biegu rekreacyjnym na orientację. Przygotowaliśmy trasę 10 km w Parku Czechowickim. Uczestnicy musieli odwiedzić pięć punktów kontrolnych w których zgarniali opaski odpowiedniego koloru.

Bieg, nordic walking oraz rolki

Trasę można było zrobić biegnąc, pieszo z kijkami lub na rolkach. Każdy uczestnik otrzymał numer startowy z chipem, który pozwolił dokładnie zmierzyć czas pokonania trasy. Nagrodzone zostały trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii: bieg open kobiety, bieg open mężczyźni, rolki, nordic walking open, nordic walking senior.

To już dziesiąta edycja

„Ursus biega” wpisał się w stały harmonogram aktywności warszawskiej dzielnicy. Przez wiele lat bieg współorganizowany jest przez Veolię, której jednym z podstawowych celów jest wspieranie lokalnych społeczności. 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.ursusbiega.pl, na której znaleźć można więcej zdjęć oraz wyniki z jubileuszowej edycji.

Autorką zdjęć jest Ana Okolus FOtografia