null

Głosujemy na Warszawiankę Roku 2021

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Portret jednej z nominowanych
Autor: Miasto Stołeczne Warszawa

Warszawianka Roku to plebiscyt honorujący kobiety, które swoją działalnością społeczną lub zawodową w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju i promowania Warszawy.

W tym roku jedną z nominowanych jest ursusianka Kamila Górniak działająca na rzecz osób chorujących na rdzeniowy zanik mięśni oraz ich opiekunów.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest nadzieja. To pretekst do rozmowy, kto i co daje dziś nadzieję warszawiakom.  W tym roku kapituła doceniła 10 kobiet, których działania pokazują, jak konsekwencją można zmienić otaczający nas świat. Podczas ogłoszenia nominacji każda z nich otrzymała grafikę wykonaną przez Martę Frej.

Nominacje

Nominowane zostały: Katarzyna Augustynek, Sylwia Chutnik, Kamila Górniak, Marina Hulia, Agnieszka Kępka, Olga Kozierowska, Marta Lempart, Agnieszka Sikora, Wanda Traczyk-Stawska oraz Magdalena „Lusia” Żagałkowicz. O każdej kandydatce można przeczytać na stronie: Warszawianka Roku

Za co przyznawane jest wyróżnienie?

Tytuł Warszawianki Roku 2021 zostanie przyznany zarówno za działalność na rzecz stolicy, jak i realizację działań na rzecz promowania wartości, takich jak: tolerancja, wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działalność na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej.

Kiedy i jak głosować?

Głosy można oddawać: elektronicznie, za pomocą formularza znajdującego się na stronie warszawiankaroku.um.warszawa.pl, podczas wydarzeń miejskich, których lista zostanie opublikowana na profilu wydarzenia na Facebooku lub papierowo, za pomocą formularza dostępnego na stronie warszawiankaroku.um.warszawa.pl. Wypełniony formularz można wysłać elektronicznie na adres: warszawiankaroku@um.warszawa.pl lub dostarczyć pocztą lub osobiście do Biura Marketingu Miasta na ul. Senatorskiej 36, 00-095 Warszawa, p. 203, z dopiskiem „Warszawianka Roku” na kopercie.

Do kiedy trwa głosowanie?

Głosowanie trwa do 22 października (w przypadku głosowania internetowego do godz. 23:59, a w przypadku głosowania papierowego do godz. 16:00). Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 9 listopada podczas uroczystej gali.

Więcej na temat głosowania i kandydatek można przeczytać na stronie: warszawiankaroku.um.warszawa.pl

 

Stojące na scenie kandydatki do tytułu Warszawianka Roku 2021, trzymają kwiaty
Zobacz galerię (13 zdjęć)
Prezydent Warszawy przemawiający na scenie przy mikrofonie
Kobieta na scenie przy mikrofonie, w tle zielony ekran z napisem nominacje
Dwie uśmiechające się kobiety, jedna trzyma słoneczniki i grafikę z własną postacią
Dwie uśmiechające się kobiety na scenie, jedna z nich trzyma słoneczniki i obraz swojej postaci
Dwie kobiety na scenie, jedna z nich wręcza drugiej kwiaty i portret
Jedna z nominowanych z kwiatami i portretem
Wręczenie słoneczników i portretu jednej z nominowanych
Kobieta przy mikrofonie z kwiatami i portretem
Telebim z postacią nominowanej
Kobieta przy mikrofonie z kwiatami i portretem
Kobieta przy mikrofonie z kwiatami i portretem
Jedna z nominowanych z kwiatami i portretem