null

Wiosna zdrowia psychicznego

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Tłum mieszkańców przed namiotem.

W sobotę 23 marca, na terenie obiektu szkolnego przy ul. Dzieci Warszawy 42 w godzinach 10.00 – 14.00 odbędzie się wydarzenie „Wiosna zdrowia psychicznego”.

Podczas festynu nastąpi ogłoszenie zwycięzców najlepszych prac dzielnicowego konkursu plastycznego pt. „Konstytucja obywatelom” oraz wręczenie nagród.

W ramach Warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 15 będzie prowadziła w godzinach 10:30 -12:30 warsztaty na temat konstruktywnych metod budowania odporności psychicznej “Ładujemy akumulator”. Program przeznaczony jest dla rodziców samotnie wychowujących dzieci. Obowiązują zapisy telefoniczne lub osobiście.

Jedną z atrakcji będzie „Bieg po zdrowie”, na który zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych.

Szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe przygotują zajęcia w salach dla młodszych i starszych dzieci oraz młodzieży i dorosłych. Będzie można m.in. zagrać w szachy, gry planszowe czy wziąć udział w warsztatach manualnych. Dzieci będą mogły sprawdzić się na torach sensorycznych. Odbędzie się pokaz akrobatyczny uczniów oraz zajęcia taneczne.

Przewidziane są również zabawy i ćwiczenia rozładowujące stres, ergo-strefa czy quiz na temat diety antystresowej.

Podczas festynu w godzinach 10:30-11:45 będzie można skorzystać z warsztatów z psychologiem na temat zdrowia psychicznego.

Starsi uczniowie wezmą udział w warsztatach “CYBERFACE” prowadzonych na podstawie autorskiego programu profilaktyki uzależnień i zapobiegania przemocy w cyberprzestrzeni.

W trakcie festynu w godzinach 12:00–13:00  odbędzie się debata Oxfordzka „Media społecznościowe przynoszą więcej szkody niż pożytku”. Uczestnikami debaty będą uczniowie klas 7-8, szkół ponadpodstawowych oraz chętni dorośli.

Najmłodszych uczestników festynu zapraszamy na dmuchany zamek oraz zjeżdżalnię.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców!

Plakat Wiosna zdrowia psychicznego