null

Zbiórka przynieś-weź

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Flaga Ukrainy niebiesko-żółta z napisem jak pomóc

W filii Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Prawniczej 54 kontynuujemy działanie punktu zbiórki darów rzeczowych dla obywateli Ukrainy. Do końca sierpnia punkt działa od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-15:00.

Chcesz włączyć się w działania pomocowe dla uchodźców? Sprawdź na 19115.pl w jakie formy wsparcia możesz się zaangażować, gdzie uzyskać informacje, jak zarejestrować się jako wolontariusz, jak przyjąć uchodźców do domu, jak złatwić sprawy urzędowe, zdrowotne i edukacyjne dla przybywających do Polski Ukraińców. 

Zbiórka darów rzeczowych 

Aktualnie w punkcie przy ul. Prawniczej 54 (poniedziałek–piątek w godz. 13–15) zbieramy: 

  • żywnośc długoterminowa: m.in. konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy, płatki do mleka, słoiki dla dzieci.

Punkt działa na zasadzie przynieś to co możesz, weź to co jest potrzebne. Jeśli gościsz u siebie uchodźców i brakuje wam podstawowych produktów, przyjdź wraz z rodziną ukraińską, spróbujemy pomóc.  

Numery kontaktowe do osób koordynujących pomoc w punkcie: 

  • Katarzyna Pyza – 511 862 982,
  • Magdalena Redzicka – 534 508 233,
  • Marta Jeżykowska – 798 819 643,
  • informacja w języku ukraińskim: 885 458 806.

Załączniki: