null

Złote pióro UODO dla SP nr 360

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dyplomy i statuetka
Nagroda i dyplomy przyznane dla uczniów i szkoły nr 360.

Złote Pióro to specjalna nagroda dla szkół przyznawana przez prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych za działania edukacyjne podejmowane w ogólnopolskim programie „Twoje dane – Twoja sprawa”. W tym roku, w ramach XII edycji nagrody, statuetka trafiła na ręce dyrektor SP nr 360 w Ursusie. Dodatkowo szkoła otrzymała Dyplom Uznania od Ministra Edukacji i Nauki.

W tym roku szkolnym w programie UODO udział wzięło 307 szkół, które zrealizowały 1296 inicjatyw – w tym 463 z okazji XV Dnia Ochrony Danych Osobowych.

Nagroda dla ursuskiej szkoły

Tegorocznym laureatem „Złotego Pióra” jest projekt „360 minut o ochronie danych osobowych, czyli dane osobowe na okrągło”. Polegał na stworzeniu ogólnodostępnej publikacji z ośmioma scenariuszami dla zajęć szkolnych razem trwających tytułowe 360 min. Nad przygotowaniem scenariuszy pracowali wspólnie uczniowie i nauczyciele. Można je wykorzystać m.in. na lekcjach języka polskiego, matamatyki, historii, informatyki, lekcji bibliotecznej, języka angielskiego czy edukacji wczesnoszkolnej. 

Zwycięski pomysł jest kontynuacją projektu Udany Oficjalny Debiut Oryginalny, którego nazwa nawiązuje do akronimu urzędu ochrony danych. Autorką obu inicjatyw jest nauczycielka informatyki i radna dzielnicy Ursus Anna Lewandowska.   

Z publikacji można skorzystac pod linkiem: sp360.warszawa.pl

Nagrody dla uczniów

Nagrodę od UODO odebrali również laureaci konkursu dla uczniów. Jego celem było przygotowanie dla seniorów podcastu na temat zasad ochrony danych osobowych i bezpiecznego korzystania z sieci pod hasłem „Ochrona danych osobowych na co dzień”. Również w tym konkursie nagrodzeni zostali uczniowie z Ursusa. Matylda Lewińska i Barbara Szczerbińska uczennice klasy ósmej SP nr 360 zostały laureatkami III miejsca w kategorii szkoły podstawowe.

Organizatorem programu jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, a patronat objęli Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Rzecznik Praw Dziecka. W tym roku szkolnym w programie udział wzięło 307 szkół, które zrealizowały 1296 inicjatyw – w tym 463 z okazji XV Dnia Ochrony Danych Osobowych.

Kobieta odbiera statuetkę pióra z rąk mężczyzny.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Kobiety pozujące na ściance promocyjnej urzędu wraz z nagrodami
Grupa uczniów z dyplomami pozuje na tle ścianki. U ich stóp stoi duża paczka przewiązana granatową wstążką.
Kobieta na pulpicie mówniczym z mikrofonem. W ręku trzyma broszurę, za jej plecami ekran z wyświetloną stroną tytułową - 360 minut o ochronie danych osobowych.
Dwie uczennice wraz z dyplomami pozują na tle ścianki z przedstawicielami urzędu ochrony danych osobowych
Dyplomy i statuetka