• Artykuł

  Siedem kobiecych postaci zdobi szczyt budynku przy ul. Wojciechowskiego 15. Historia splotła ich osobiste losy z powstaniem fabryki, która przeniesiona na podwarszawskie tereny, dała początek przemysłowemu rozwojowi Ursusa. Ten wątek w dziejach dzielnicy właśnie upamiętniony został muralem, który swoim stylem nawiązuje do warszawskiego modernizmu.

 • Artykuł

  Urząd dzielnicy Ursus prowadzi cykliczne spotkania z deweloperami realizującymi inwestycje na obszarze byłych Zakładów Mechanicznych URSUS. Potrzeba takich spotkań podyktowana została licznymi skargami mieszkańców osiedli powstałych na tym terenie, którzy zwracają uwagę na uciążliwości spowodowane budowami sąsiadującymi z miejscem ich zamieszkania.

 • Artykuł

  Blisko 90 tys. mieszkańców Warszawy wzięło udział w tegorocznym głosowaniu na projekty budżetu obywatelskiego. Najaktywniejszymi okazali się mieszkańcy naszej dzielnicy z wynikiem 73 osób na każdy tysiąc głosujących, drugie miejsce zajęli mieszkańcy Białołęki z liczbą 71 osób, na trzecim mieszkańcy Wawra z liczbą 65 osób.

 • Artykuł

  Rozpoczynamy głosowanie w budżecie obywatelskim. Zagłosuj on-line bądź papierowo odwiedzając punkt, który znajduje się w urzędzie dzielnicy. Rekomendujemy głosowanie elektroniczne poprzez stronę bo.um.warszawa.pl. Jest to najszybsza forma głosowania.

 • Artykuł

  Inspiracją dla stworzenia konkursu był znany western „Siedmiu wspaniałych”, którego bohaterowie przeciwstawiają się dyktatowi zła w małym, meksykańskim miasteczku i zwyciężają. To proste przesłanie – wystarczy niewielu, by zmienić wiele – było pełne optymizmu i doskonale nawiązywało do idei konkursu: promowania pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły klasy oraz upowszechnianie zachowań...

 • Artykuł

  Dyżury telefoniczno-mailowe grudzień Koordynator ds. budżetu obywatelskiego – poniedziałki 16:00-17:00 Piotr Pełka, ppelka@um.warszawa.pl, tel. 22 443 61 13 Wydział Infrastruktury – wtorki 10:00-11:00 Dorota Dolina, ddolina@um.warszawa.pl, tel. 22 443 61 95 Projekty dotyczące dróg i chodników, projekty kubaturowe, projekty dotyczące budynków, placów zabaw, boisk – wtorki 10:00-11:00 Michał Salak, msalak@um.warszawa.pl, tel. 22 443 61 52 Wydział Ochrony Środowiska – wtorki...

 • Artykuł

  Ruszyła kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Projekty składamy do 25 stycznia. Formularz zgłoszeniowy dla projektu można pobrać z ogólnomiejskiej strony budżetu obywatelskiego. Znajdą na niej Państwo również dokumenty i filmy edukacyjne. Zachęcamy również do sprawdzenia specjalnie przygotowanej aplikacji, która pozwala na wysyłanie projektów online i ocenę przez mieszkańców przyjętych projektów.

 • Artykuł

  Wkrótce rozpocznie się 9. edycja budżetu obywatelskiego. Zgłaszane projekty będą realizowane w 2023 roku. W ten sposób mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część funduszy miasta. 1 grudnia rusza kolejna tura składania wniosków.

 • Artykuł

  Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. Już od 1 grudnia mieszkańcy mogą ponownie składać projekty. Uczestnictwo w budżecie obywatelskim to świetna okazja, żeby razem z innymi decydować o tym, jak zmienia się Warszawa.

 • Artykuł

  W tegorocznej edycji konkursu dla młodych artystów udział wzięło 132 wykonawców. Jury przyznało 37 nagród i wyróżnień w pięciu kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach muzycznych. Laureatką nagrody głównej, Grand Prix burmistrza Dzielnicy Ursus Bogdana Olesińskiego, została Nina Kwapisiewicz.

 • Artykuł

  Jak dotrzeć do Urzędu nie wychodząc z domu? Jak załatwić sprawę w niedzielę lub święto? Wystarczy wybrać dogodny sposób kontaktu z Warszawa 19115, aby uzyskać pełną informację o usługach realizowanych przez Urząd Miasta i jednostki miejskie (informacja), zgłosić problem, którym powinny zająć się służby miejskie (interwencja) lub przekazać swój pomysł na ulepszenie miasta (inicjatywa/wolny wniosek).

 • Artykuł

  Dwa pełne kontenery! Tyle śmieci zebraliśmy w ubiegłą sobotę, 9 kwietnia, z terenu byłych ogródków działkowych na Niedźwiadku.

 • Artykuł

  Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus sięga po najnowsze technologie w zwalczaniu barier utrudniających dostęp osobom niepełnosprawnym do korzystania z jej zasobów.

 • Artykuł

  Sąsiedzka wyprzedaż garażowa w Ursusie Zapraszamy na trzecią w tym roku Sąsiedzką Wyprzedaż Garażową, która odbędzie się 9 października w godz. 12:00 – 16:00 na placu przed muszlą koncertową w Parku Czechowickim. Wyprzedaż jest realizowana w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Na czym polegają garażówki? Koncepcja wyprzedaży sąsiedzkich jest bardzo prosta – jednym pozwala pozbyć się niepotrzebnych i dawno nieużywanych rzeczy, innym daje możliwość...

 • Artykuł

  Dziękujemy za liczny udział ochotników, często po raz pierwszy oddających krew w ramach mobilnej akcji w Ursusie. Mamy nadzieję, że uda nam się organizować podobne wydarzenia w także w przyszłym roku. Mieszkańcy Ursusa udowodnili, że warto postawić na bezinteresowne społeczne zaangażowanie.

 • Artykuł

  Zapraszamy wszystkie dorosłe, zdrowe osoby – również ozdrowieńców z COVID-19 – którzy chcieliby oddać krew. Czekamy na Państwa 6 grudnia 2021 roku przed urzędem, na pl. Czerwca 1976 roku nr 1, w mobilnym punkcie pobrań w godz. 9:00-14:00. Miło nam poinformować, że w naszej dzielnicy utworzony został klub krwiodawców HDK Ursus PCK. To pierwsza akcja klubu w Ursusie, w przyszłym roku planowane jest osiem kolejnych. Spotykamy się na parkingu przed Urzędem Dzielnicy. Osoby, które...

 • Artykuł

  Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji związanych z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych.

 • Artykuł

  Towarzystwo Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ursusie im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego wkracza w nowy rok akademicki 2021/22. Od 18 lat integruje środowisko seniorów naszej dzielnicy. Oferuje możliwość poszerzania swojej wiedzy i nabywania nowych umiejętności poprzez prowadzone wykłady i różnego rodzaju warsztaty. Propaguje różne formy aktywności fizycznej, a także ułatwia podtrzymywanie relacji osób starszych z rówieśnikami, zapobiegając marginalizacji tej grupy społecznej.

 • Artykuł

  Warszawskie Dni Seniora organizowane są z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Wypełnione różnorodnymi wydarzeniami mają pobudzić osoby starsze do aktywności, realizacji własnych pasji oraz korzystania z propozycji ciekawych form spędzania wolnego czasu. W Ursusie Dni Seniora to już tradycja. W tym roku, 5 października, w sali widowiskowej Ośrodka Kultury „Arsus” odbyła się po raz trzydziesty inauguracja Dni Seniora Dzielnicy Ursus. W uroczystym otwarciu udział wzięli...

 • Artykuł

  Młodzieżowa Rada Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy ogłasza nabór kandydatów na radnych. Młodzieżowa Rada Dzielnicy Ursus jest organem konsultacyjno-doradczym, reprezentującym lokalną młodzież. W skład rady wchodzą przedstawiciele ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych położonych na terenie dzielnicy Ursus oraz mieszkańcy dzielnicy. Jeżeli jesteś aktywny mieszkańcem dzielnicy Ursus, nie masz ukończonych 18 lat, bliskie są ci sprawy lokalne, chciałabyś/chciałbyś mieć na nie wpływ...